Ogólnopolski Konkurs Historyczny.

2018-05-30

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie  wśród laureatów i finalistów XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Stało się szkolną tradycją, iż corocznie uczniowie przygotowani przez nauczycielkę historii Barbarę Kowalską zajmują w/w konkursie najwyższe lokaty. W dniu  5 kwietnia br. w Krakowie odbył się wojewódzki etap, w którym wzięło udział 312 uczniów gimnazjum i 551 uczniów szkoły podstawowej. Wśród nich znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie: Arkadiusz Skupień  uczeń klasy VI, Szymon Florek z klasy VII i Wojciech Łopata z klasy III gimnazjum.

Informujemy: Szymon Florek został laureatem, a Arkadiusz Skupień i Wojciech Łopata – finalistami XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Patrząc na ilość osób, które ruszyły w szranki i walczyły o „podium”, konkurencja była duża. Dlatego tym większe brawa należą się Arkowi, Szymonowi i Wojtkowi, a Pani Barbarze Kowalskiej składamy gratulacje i podziękowania za godziny pracy poświęconej na przygotowanie uczniów.

Stypendium szkolne 2018/2019