Logo: Szkoła Podstawowa w LanckoronieSzkoła Podstawowa
w Lanckoronie

Dzień Patrona Szkoły.

2020-03-04

Odsłonięcie popiersia króla Kazimierza Wielkiego w Szkole Podstawowej w Lanckoronie

4 marca 2020r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie miała miejsce uroczystość odsłonięcia popiersia króla Kazimierza Wielkiego. Dzięki inicjatywie Pana Wójta Tadeusza Łopaty właśnie w dniu imienin Kazimierza przygotowano Dzień Patrona Szkoły. Okoliczność znamienita, bo Pan Wójt podarował uczniowskiej braci popiersie króla Kazimierza Wielkiego, które wzbogaciło Kącik Patrona Szkoły. Autorką popiersia jest była uczennica szkoły w Lanckoronie Jadwiga van de Logt .

W części oficjalnej uroczystości Pan Wójt Tadeusz Łopata, dyrektor szkoły Mirosław Gajewski oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartłomiej Łukasiewicz przecięli wstęgę, otwierając w ten sposób Kącik Patrona Szkoły, po czym nastąpiło uroczyste odsłonięcie popiersia Kazimierza Wielkiego.
Po oficjalnej części uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym nie zabrakło bohatera dnia - króla Kazimierza Wielkiego i jego dworu. Dwórki w pięknych strojach adekwatnych do epoki i  przy średniowiecznej muzyce dostojnie zatańczyły dworski taniec . Przy ogólnych wiwatach na cześć Solenizanta zaproszono wszystkich gości na przygotowaną ucztę. Jak przystało na imieninową uroczystość na stole gościła swojska kiełbasa, pyszny smalec, sery, pasztety, swojski chleb, owoce i pyszny drożdżowy sernik. Pan Wójt osobiście częstował uczniów prosto z koszyczka wspomnianym sernikiem. Uroczystości towarzyszyła radosna i przyjazna atmosfera.

<-youtube_film ->
aktualność: Dzień Patrona Szkoły.

Aneks do Wewnątrzszkolnej instrukcji organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

Zasady oceniania pracy zdalnej uczniów

Dyżury pedagoga i psychologa szkolnego - praca zdalna.

1% na szkołę Twojego dziecka.

PODZIĘKOWANIA DLA FUNDACJI "ORLEN - DAR SERCA"

Opieka zdrowotna nad uczniami.