Wspomnienia "Zabawy andrzejkowej"

2021-12-14

Zabawa andrzejkowa

Pod koniec listopada  w Szkole Podstawowej w Lanckoronie odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci i młodzieży.
26.11. 2021 roku w godzinach wieczornych w zabawie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, natomiast 29.11.2021 roku od rana uczniowie klas I-III bawili się wspólnie z organizatorami na sali gimnastycznej.
Podczas zabawy nie zabrakło wielu atrakcji, m.in. uczniowie mogli dowiedzieć się jaki będzie ich zawód w przyszłości, magiczna kula odpowiadała na ich nierozstrzygnięte pytania, wróżby z wosku ukazywały symbole przynoszące szczęście, bądź pecha, a także dzięki wróżbom czarownicy dostali odpowiedzi na temat jak będzie miała na imię ich druga połówka oraz ile będą mieć dzieci.

Oczywiście na samym początku zabawy oznajmiono, że do wróżb należy podchodzić z dystansem i odbierać  je jako żart. Najlepszą wróżbą okazał się wyścig butów, który cieszył się zainteresowaniem uczestników: z każdej klasy najpierw dziewczynki, a następnie chłopcy zdejmowali po jednym bucie i przekładali w stronę drzwi wejściowych, pierwszy but, który przekroczył próg wskazywał osobę, która pierwsza wyjdzie za mąż/ożeni się. Śmiechu było, co niemiara.
Największą atrakcją, która wywarła wrażenie  na uczniach była maszyna do robienia waty cukrowej, podbiła ona  każde podniebienie ucznia.  Foto-budka także cieszyła się powodzeniem u dzieci, którzy z chęcią do niej podchodzili w swoich strojach i pozowali do zdjęć.

W imieniu organizatorów dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zakupienie przekąsek i napojów dla dzieci, a także rodzicom, którzy bezinteresownie dorzucali swoje słodkości na tę okazję.

Ważne są słowa, lecz zdjęcia i wspomnienia zostaną głębiej zapamiętane, dlatego też serdecznie zapraszamy do zaglądnięcia do naszej „biblioteki” andrzejkowej.

LINK DO ZDJĘĆ: