Logo: Szkoła Podstawowa w LanckoronieSzkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Lanckoronie
Szkoła Podstawowa
im. Kazimierza Wielkiego
w Lanckoronie

Aktualności

Święto Niepodległości

2022-11-10

 


Akademia z okazji Święta Niepodległości

    10 listopada 2022 r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu, Patrycja Kopka i Filip Guzik, uczniowie klasy V, mówili o wielkiej doniosłości tego święta, o radości, która towarzyszyła Polakom w listopadzie 1918 roku, o wartości poezji i piosenki patriotycznej.

    Następnie odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej.
W konkursie recytatorskim zwyciężył Krzysztof Bogdał z klasy IVb, kolejne miejsca zajęli: Hubert Chwała, Patrycja Kopka i Sabina Folatko.

W konkursie piosenki w kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła Natalia Kurowska, drugie miejsce Mieszko Nogieć, a trzecie Aleksandra Bartosz, Maja Balcerek i Oliwia Setkowicz.
W kategorii klas IV – VIII przyznano dwa pierwsze miejsca (Nadia Maczyta i Jadwiga Latuszek) i dwa drugie miejsca (Helena Nogieć i Martyna Kurowska). Występy były nagradzane gromkimi  oklaskami, a jury wyróżniło odwagę i wkład pracy uczestników konkursu oraz zachęciło innych uczniów do udziału w podobnych wydarzeniach.

    W czasie akademii wystąpiły jeszcze dziewczynki z klasy IVb i V. Zaprezentowały ciekawy układ taneczny z białymi i czerwonymi wstążkami. Rozdano też nagrody uczestnikom Dyktanda Niepodległościowego.

     
 
Więcej zdjęć wykonanych nowoczesnym aparatem CANON EOS M50 Mark II zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości pod linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/1lEeFVmjO6vZGG1atsTAVixC_7g32mw-S?usp=share_link

#LaboratoriaPrzyszłości