Medal Komisji Edukacji dla Pani Barbary Kowalskiej

2017-10-18

Medal Komisji Edukacji dla Pani Barbary Kowalskiej ze Szkoły Podstawowej
 im. Kazimierza Wielkiego w Zespole Szkół w Lanckoronie.

W środę 18 października 2017 roku w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Rady Miasta Krakowa odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone z wręczeniem Medalu Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, Nagród Ministra Edukacji Narodowej i Nagród Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się Pani Barbara Kowalska, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Zespole Szkół w Lanckoronie. Cieszymy się, że liczne sukcesy, w tym coroczne doprowadzenie uczniów do tytułu laureata i finalisty w konkursach tematycznych i przedmiotowych z historii, znalazły uhonorowanie w postaci odznaczenia Pani Barbary Kowalskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Uroczystość miała podniosły charakter i piękną oprawę artystyczną. Na początku swym występem zachwycił zebranych chór Canticum Canticorum VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie pod dyrekcją Pani Małgorzaty Mazur, który wykonał utwory: „O gloriosa Domina” Mikołaja Zielińskiego, „Moja Piosenka” Józefa Świdra, „Wesele sieradzkie” Karola Prosnaka i „Nyon Nyon” Jake Runestada. W dalszej części odbyło się uroczyste wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej przez Panią Barbarę Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty, a następnie Nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagród Małopolskiego Kuratora Oświaty.  Były to szczególne chwile dla wyróżnionych, jak i dla zebranych gości. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Kurator złożyła nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud.
    Pani Barbarze Kowalskiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

aktualność: Medal Komisji Edukacji dla Pani Barbary Kowalskiej