Odblaskowa Szkoła.

2018-10-26

Nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do konkursu "Odblaskowa szkoła" organizowanego m.in przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

Nasze działania przeprowadzone w ramach akcji:

18.10. 2018r uczniowie młodszych klas szli w odblaskowym korowodzie ulicami Lanckorony. Uczniowie głośno wykrzykiwali swoje hasła z transparentów. Wszyscy dzielnie i pod bezpiecznym okiem wychowawców przeszli w słusznym celu. Jednym z najważniejszych elementów akcji było wyposażenie uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe, gdyż zgodnie z ustawą każdy pieszy poruszający się po zmierzchu ma obowiązek noszenia odblasków.

W dniu 23.10.2018r naszą Szkołę odwiedził Policjant z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, sierż. sztab. Krzysztof Żmuda oraz st. sierż. Krystian Habrzyk, którzy przypomnieli o najważniejszych zasadach poruszania się na drodze, szczególnie o zmroku, gdzie nie ma chodników. Podkreślił jak ważne są elementy odblaskowe. Dzieci z klas: "0" oraz 1-3 bardzo aktywnie uczestniczyły w wykładzie, zadawały pytania na które Pan Policjant cierpliwie odpowiadał.

W październiku został również rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny na temat: "Wracam bezpiecznie do domu". Uczniowie wykonywali je w dowolnej technice.

Takie akcje z pewnością zwiększają świadomość uważnego poruszania się po drodze, pamiętania o elementach odblaskowych i przypominania o nich, zwłaszcza osobom starszym. Nasi uczniowie już o tym wiedzą!

aktualność: Odblaskowa Szkoła.

Stypendium szkolne 2018/2019