Aktualności

Archipelag skarbów.

2019-01-02

 

Nasza szkoła wspólnie ze szkołą w Izdebniku i w Jastrzębi przystąpiła w tym roku szkolnym do programu profilaktyki uniwersalnej „Archipelag Skarbów”.
Jest to program profilaktyki rekomendowany tzn. poddany został ocenie i selekcji przez zespół specjalistów, zgodnie z przyjętymi nowymi standardami i kryteriami jakości określonymi w Systemie Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego oraz Programie Exchange on Drug Reduction Action (EDDRA).

Archipelag Skarbów  to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży. Uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów  pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.  
W ramach programu odbyły się spotkania dla rodziców, nauczycieli i wreszcie dla uczniów najstarszych klas.

Najpierw rodzice uczniów z klasy IIIa, IIIb i VIII podczas zebrania w dniu 15.11.2018 r. spotkali się z jednym z trenerów programu panem Marcinem Mądrym. W trakcie spotkania zostali zapoznani z tematyką i przebiegiem zajęć dla młodzieży. Ponadto podkreślona została istotna rola rodzica w życiu młodego człowieka oraz przedstawione dane statystyczne dotyczące zachowań ryzykownych.

Nauczyciele i wychowawcy uczący w klasach IV-VIII i gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym założeń programu w szkole w Izdebniku w dniu 19.11.2018r.
Program Archipelag Skarbów przeznaczony był dla uczniów klas trzecich gimnazjum i klasy VIII. Młodzież wzięła udział w dwudniowych warsztatach w szkole w Izdebniku, w dniu 19 i 20 grudnia 2018r. Wszyscy odbyli fascynującą podróż w poszukiwaniu prawdziwego skarbu - głębokiego szczęścia, trwałej miłości, realizacji w życiu własnych pasji i marzeń. Odkrywali marzenia, swoją seksualność. Poznawali siebie i próbowali zapanować nad trudnymi emocjami i zachowaniami.

Realizacja programu była możliwa dzięki współpracy pedagogów szkolnych z poszczególnych szkół. Środki finansowe pochodziły z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

aktualność: Archipelag skarbów.
Ważne ogłoszenia

Podziękowania za pomoc w organizacji zabawy karnawałowej.

 

KONKURSY PLASTYCZNE „We wnętrzu morza”oraz „Zawsze zielono, zawsze niebiesko"

 

REKRUTACJA DO SZKÓŁ DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Archipelag skarbów.

 

Doradztwo zawodowe.

 

RODO

 

Środki poprawy efektywności energetycznej.

 
 
Polecane serwisy
logo: Lanckorona
Lanckorona
logo: Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie
Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie
logo: Zespół Szkół w Izdebniku
Zespół Szkół w Izdebniku
logo: Zespół Szkół w Skawinkach
Zespół Szkół w Skawinkach
logo: Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony
Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony
logo: Parafia Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie
Parafia Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie
 
Nasi przyjaciele
 
Poprzednie strony www
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie
34-143 Lanckorona, ul. Szkolna 5
tel./fax 338763590
zswlanckoronie@poczta.onet.pl
Projekt i wykonanie net2me