Wiosenny rozruch

Oto kilka propozycji zabaw ruchowych, które na pewno przypadną Ci do gustu:

1. Balonowy tenis
Niewątpliwą zaletą tej zabawy jest to, że nie wymaga ona wychodzenia na zewnątrz. Piłka została zastąpiona balonem, dlatego nie musisz obawiać się zniszczenia mebli ani sprzętów domowych… Jeśli nie posiadasz paletek, możesz wykonać je samodzielnie. Do spodu talerzyka przyklej za pomocą taśmy drewniany patyczek lub inny przedmiot, który posłuży za uchwyt. Wykonaj tyle paletek, ilu zawodników weźmie udział w grze. Zabawa polega na odbijaniu balona w taki sposób, aby nie upadł na ziemię. Można grać na punkty lub zadania (osoba, która nie trafi w balona, musi wykonać zadanie wymyślone przez przeciwnika).

2. Sprawnościowa gra planszowa
Do wykonania gry potrzebujesz kartki papieru, kilku kolorowych kredek lub pisaków oraz wyobraźni! Stwórz planszę według własnego pomysłu – narysuj kolorowe pola, a na nich różne zadania sprawnościowe (np. wykonaj 10 pajacyków, obiegnij stół 10 razy, zrób 20 przysiadów). Następnie przygotuj kostkę oraz  tyle pionków, ilu jest zawodników. Czas rozpocząć zabawę! Gracze kolejno rzucają kostką i poruszają swoimi pionkami po planszy zgodnie ze wskazaniami kostki. Każdy zawodnik musi wykonać zadanie znajdujące się na polu, do którego dotarł. Jeśli mu się nie uda, cofa pionek do miejsca, z którego rozpoczynał swój ruch. Wygrywa ten, kto jako pierwszy dotrze do mety. W nieco innym wariancie tej gry rolę pionków pełnią… zawodnicy. Przygotuj dowolną liczbę kartek (w zależności od tego, jak długi tor chcesz utworzyć), a następnie na każdej z nich napisz jakieś zadanie. Arkusze ułóż na podłodze i podklej taśmą.  Gotowe! Zawodnicy ustawiają się w rzędzie na początku toru. Kolejno rzucają kostką i skaczą na pola zgodnie z jej wskazaniami, a następnie wykonują określone zadania. Zasady są takie same jak powyżej, choć oczywiście można je dowolnie modyfikować.

3. Złap rybkę
Być może brakuje Ci w domu zabawki, dzięki której poprawisz swoją zręczność. Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Możesz wykonać taką piękną rybkę samodzielnie!

Potrzebne materiały:
-plastikowa butelka pojemniczek po kinder niespodziance
-nożyczki
-sznurek
-papier samoprzylepny
-flamaster lub ruchome oczy
-taśma samoprzylepna.

Instrukcja wykonania:

1)    Przetnij butelkę na pół (koniecznie poproś rodzica o pomoc) i ozdób ją papierem samoprzylepnym lub flamastrami.
2)    Przewlecz przez powstałe dziurki tasiemkę i zawiąż supełki przy nakrętce oraz pojemniczku po Kinder niespodziance.
3)    Do pojemniczka przyklej płetwy wycięte z pianki oraz ruchome oczy.
4) Spraw aby rybka była w butelce

4. Sznurkowy labirynt
Do przygotowania tej zabawy potrzebujesz jedynie sznurka lub włóczki. W dwóch rzędach ustaw kilka krzeseł, a następnie zaczep sznurek (krzyżuj go, zahaczaj naprzemiennie: noga– oparcie krzesła) pomiędzy nimi tak, aby utworzyć tor. Zadaniem graczy jest pokonanie całego labiryntu bez dotknięcia sznurka żadną częścią ciała.
Jeśli to wyzwanie jest dla Ciebie zbyt trudne, możesz wybrać nieco prostszą wersję tej gry. Bierze w niej udział co najmniej trzech uczestników.  Dwie osoby stoją naprzeciwko siebie, trzymając w rękach sznurek. Trzeci zawodnik musi pod nim przejść tak, by go nie dotknąć. Jeśli mu się to uda, sznurek jest obniżany, a gracz kontynuuje zabawę do momentu, w którym się skuje tj. dotknie sznurka. Wówczas turę rozpoczyna kolejny zawodnik. Każda nowa runda rozgrywana jest od początku, czyli od najwyższego poziomu. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pokona wszystkie poziomy (wysokości ustalane wcześniej przez graczy), bez dotknięcia sznurka.

POWODZENIA :)

Są chwile i ludzie, których się nie zapomina".

Opłaty za wyżywienie - czerwiec