Zasady oceniania pracy zdalnej uczniów

Zasady oceniania pracy zdalnej uczniów z klas I-VIII w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego  w Lanckoronie obowiązujące od 26 marca 2020r. do odwołania zdalnego nauczania przez MEN.

Podstawa prawna:  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 493, ze. zm.).

1. Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym mają charakter przejściowy.

2. Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym/na odległość wprowadza się w celu umożliwienia realizacji podstawy programowej oraz monitorowania postępów edukacyjnych uczniów w okresie, w którym tradycyjna forma realizacji zajęć jest niemożliwa do kontynuowania.

3.  Jeśli uczeń nie ma dostępu do Internetu, jego rodzic/prawny opiekun informuje o tym wychowawcę, który wraz z dyrektorem ustala sposób przekazania uczniowie potrzebnych materiałów.

4. Nauczyciel udostępnia materiały do pracy zdalnej wykorzystując Dysk Google, platformy edukacyjne lub/i inne narzędzia internetowe.

5.Nauczyciel udostępniając zadania, określa terminy, warunki i formy zaliczenia. Tam, gdzie ma to zastosowanie, zaznacza, które treści/zasoby nie są obligatoryjne i mają na celu poszerzenie lub utrwalenie wiadomości.

6. Wykonane zadania uczniowie przekazują w uzgodnionej z nauczycielem formie i terminie na wyznaczony adres, komunikator. Zadania mogą być przez uczniów przesyłane w formie skanów, zdjęć, plików tekstowych itp.

7. Zaliczenie danej partii materiału odbywać się będzie w formie ustalonej z nauczycielem.

8. Ocenie mogą podlegać zadania wykonywane przez ucznia oraz zadania dodatkowe/ projekty dla chętnych po uprzednim ustaleniu między uczniem i nauczycielem zasad i form aktywności ucznia.

9. W pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych, w tym wynikających z niepełnosprawności, uwzględnia się dostosowania wynikające z opinii i orzeczeń poradni psychologiczno-pedagogicznych.

10. Uczeń może wykazać się swoją wiedzą poprzez:

·         - Wykonanie zadań (kart pracy, odpowiedzi na pytania itp.) wyznaczonych przez nauczyciela na stronie szkoły, a następnie przesłanie ich na wyznaczony przez nauczyciela adres mailowy lub grupę społecznościową, komunikator itp.

·         - Wykonanie zadań (kart pracy, odpowiedzi na pytania itp.), które dołączone są jako załączniki do wiadomości na Librusie lub Woordzie.

·         - Wykonanie zadań na platformach edukacyjnych

11. Korzystanie przez ucznia z prac innych osób – plagiat, skutkuje oceną niedostateczną bez możliwości poprawy.

12. Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny pozostają zgodne z zapisami w Statucie Szkoły.

13.Klasyfikowanie i promowanie uczniów odbywa się na zasadach opisanych w Statucie Szkoły.

14.  Nauczyciel ocenia zachowanie ucznia, biorąc pod uwagę:

1. jego zaangażowanie w wypełnianie obowiązków lekcyjnych,

2. terminowe przesyłanie zadanych prac,

3. samodzielną i systematyczną pracę,

4. bezpieczne i kulturalne korzystanie z narzędzi internetowych.

Kryteria oceniania nauczania zdalnego - nauczanie początkowe

1. W okresie zdalnego nauczania nauczyciel ocenia prace ucznia z wykorzystaniem narzędzi wskazanych przez nauczyciela.

2. Każdy nauczyciel wybiera dowolną i dogodną formę pracy i informuje rodziców i uczniów o wybranej metodzie pracy. W okresie tym nauczyciel monitoruje i realizuje podstawę programową.

Opłaty za wyżywienie - marzec